Najnowsze trendy w meblach tapicerowanych.

01.03.2024

W branży mebli tapicerowanych na rok 2024 przewiduje się wiele ciekawych zmian, które kształtują nie tylko wystrój i charakter wnętrza, ale również definiują nowoczesne podejście do designu. Na targach Meble Polska zaprezentowaliśmy wiele z nich, łącząc najnowsze trendy z komfortem użytkowania.

W tym roku oprócz klasycznych beży i szarości powracają mocne kolory, które dodają wnętrzu charakteru. Bordo, czy intensywny niebieski to propozycje, które z pewnością przyciągną uwagę i pomogą stworzyć stylowe i niepowtarzalne wnętrze.

Neutralna kolorystyka w dalszym ciągu będzie dominować wśród klientów, gdyż jest to bezpieczny wybór. Trend ten utrzymuje się już kolejny sezon i kolory inspirowane naturą jeszcze długo z nami pozostaną. Pomagają tworzyć wnętrza pełne harmonii i elegancji. Warto jednak połączyć je z niecodziennymi dodatkami, jak poduszki, czy pled w żywych kolorach, by wprowadzić do swojej przestrzeni odrobinę energii.

Zaokrąglenia i obłości to kolejny trend, który płynnie przechodzi do kolejnego sezonu. Organiczne kształty pomagają stworzyć komfortowe otoczenie, a delikatna linia mebla nadaje wnętrzu subtelnego charakteru.

Niecodziennym rozwiązaniem, który wyróżnia się wśród pozostałych są zagłówki umocowane na wyeksponowanych aluminiowych automatach. Do tej pory producenci niechętnie decydowali się na takie rozwiązania. Przesuwny mechanizm, którego atrakcyjność polega na byciu integralną częścią modelu, jest niecodzienną koncepcją, która już wkrótce zacznie dominować wśród narożników i sof.

Coraz bardziej widoczne są również modele, które w swojej formie przypominają obłoki. Dzięki licznym przeszyciom tworzy się oryginalna bryła, obok której nie przejdzie się obojętnie. Takie rozwiązanie nie tylko sprawia, że mebel prezentuje się niecodziennie i bardzo stylowo, jest przez to niezwykle komfortowy w użytkowaniu.

Trendy wnętrzarskie cechują się sporym zróżnicowaniem. Dynamiczny styl życia sprawa, że klienci mają coraz większe wymagania do produktów, przez co znajomość trendów w branży jest bardzo kluczowa. Na targach MTP WERSAL udowodnił, że w świecie mebli tapicerowanych jest nieprzerwanym liderem, który łączy w swoich produktach liczne technologie, niepowtarzalny design oraz komfort.