Zestaw dwóch sof – alternatywa dla narożnika

23.08.2023

Urządzając salon w swoim domu, czy mieszkaniu kluczowym staje się wybór idealnego mebla wypoczynkowego. Powinien spełniać nasze oczekiwania, nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też wizualnym. Czasami warto przełamać schemat i zamiast klasycznego narożnika postawić na połączenie dwóch sof z tej samej kolekcji, które idealnie wkomponują się w zaaranżowaną przestrzeń.

Zanim decyzja zostanie podjęta powinno się przeanalizować kilka aspektów, tak aby mebel jak najlepiej dopasować do wnętrza.

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę metraż. Salon bardzo często jest jednym z największych pomieszczeń w domu, lecz źle zaaranżowany może przytłaczać domowników, jak i gości.

Jeżeli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów, lepiej pozostać przy tradycyjnym narożniku w wersji S, bądź L lub postawić na jedną sofę. Gdy do zagospodarowania jest większa przestrzeń, warto ją w ciekawy sposób wzbogacić zestawem dwóch sof. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy narożnik w rozmiarze XL jest zbyt masywną bryłą do Twojego salonu.

Sofy możesz dowolnie ustawiać, dopasowując do pozostałych elementów wnętrza. Konfiguracja jest niezobowiązująca, przez co w każdej chwili dostosujesz meble do Swoich potrzeb.

W chwili, gdy decydujesz się na dwie sofy z tej samej kolekcji, możesz zachować symetrię i wybrać meble o tej samej wielkości lub postawić na asymetrię – łącząc razem sofę dwu- i trzyosobową. Warto taką aranżację wzbogacić o fotel w identycznej tkaninie, by całość wyglądała spójnie i elegancko.

Wielkość pomieszczenia to nie jedyny ważny aspekt techniczny na jaki trzeba zwrócić uwagę przy doborze mebli wypoczynkowych. Kształt pokoju jest również kluczowy, gdyż to on zadecyduje, czy sofy ułożysz równolegle, czy prostopadle względem siebie.

W pokoju w kształcie prostokąta oraz w wąskich pomieszczeniach wskazane jest ułożenie kanap w kształcie litery L. W przypadku otwartych przestrzeni warto zdecydować się na sofy ułożone naprzeciw siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu tworzy się praktyczna przestrzeń do rozmów w niecodziennym wydaniu.

Ostatnia, lecz jakże decydująca kwestia to sposób, w jaki spędzamy czas w salonie. Czy ma to być przestrzeń jedynie do przyjmowania gości, czy centrum domu, w którym spędzamy każdą wolną chwilę. To ważne pytanie należy sobie zadać zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup odpowiedniego mebla.

Narożnik, szczególnie ten z funkcja spania, to idealna opcja dla osób, które w salonie przede wszystkim wypoczywają i oczekują maksimum wygody. Jeżeli jednak chcesz, aby to pomieszczenie służyło także twoim gościom, którym chcesz zapewnić komfortową przestrzeń do rozmów, trafnym wyborem będzie zestaw dwóch sof.

W nowoczesnych, industrialnych wnętrzach kolekcja GAPPA odnajdzie się idealnie. Ekstrawagancki styl mebli, liczne i głębokie przeszycia dodają charakteru pomieszczeniu. Poprzeczne ułożenie sofy GAPPA 2 i 3 spowodowało, że w salonie pojawiło się miejsce dla dodatkowego mebla – fotela SENSI.

Tak zaaranżowane pomieszczenie jest przykładem funkcjonalnego rozwiązania, które zachęca do wspólnego spędzania czasu.